Dječji dan na Ergeli Lipik

Sunčano i ugodno subotnje prijepodne mnogi su roditelji sa svojom djecom odlučili provesti u krugu Državne ergele Lipik kako bi Dječjim danom na ergeli proslavili 16. godišnjicu povratka svojih plemenitih sugrađana iz dugogodišnjeg mučnog progonstva.

Program je započeo izvedbom lipičkih Mažoretkinja pod vodstvom trenerice Stefani Lilovac, koje su svojom točkom obogatile prostor manježa. Nakon njih, na scenu je stupila 3. mješovita skupina iz Dječjeg vrtića "Kockica" Lipik, pod mentorstvom odgojiteljica Ivanke Dolić i Sanje Klaić. Uz recitiranje stihova "Moj grad", ovi talentirani mališani su izveli ples uz melodiju pjesme "Kočija".

Tradicionalno, proslavi povratka lipicanaca pridružili su se i učenici OŠ Lipik. Učenica Ana Adžijević očarala je prisutne svojim sastavkom "Čarobni svijet konja", koji je napisala pod mentorstvom učiteljice Hrvatskog jezika, Vlatke Nikić. Učenice 2. razreda su se predstavile plesom i pjesmom "Mali ples", pod vodstvom učiteljice razredne nastave, Sande Ivanović.

Pjesma "Country Road" dobila je posebnu čar kroz izvedbu učenika, odnosno "kauboja" 8.b razreda, pod vodstvom učiteljice Engleskog jezika, Jadranke Šimunović Katunar.

Učenica Nika Vinkler je svojim sastavkom "Lipički konji" očarala prisutne, a sastavak je napisala pod mentorstvom učiteljice Hrvatskog jezika, Ane Čičković.

Na kraju, učenici 8.a OŠ Lipik obratili su se prisutnima na engleskom jeziku. Pod vodstvom učiteljice Engleskog jezika, Jadranke Šimunović Katunar, izveli su glazbeni recital pod nazivom "STATE STUD FARM LIPIK - IF OUR HORSES COULD TALK" te snažno poručili što bi nam lipicanci rekli danas kada bi mogli progovoriti. Izrazili su svoje želje za budućnost i podsjetili nas na važnost pamćenja i poštovanja prošlih vremena.

Fotogaleriju možete pogledati na poveznici https://compas.com.hr/clanak/1/12214/djeji-dan-na-ergeli-lipik-16-obljetnica-povratka-lipicanaca-i-obilje-zabave.html

objavio: Ivor Podunavac   datum: 9. 10. 2023.