Izvješće - LiDraNo

Naša škola bila je domaćin ovogodišnje Smotre literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva učenika osnovnih i srednjih škola „Lidrano 2017.“ za područje Požeško-slavonske županije. U svim kategorijama sudjelovalo je oko 150 učenika i 60 mentora.

LiDraNo 2017.

Prilikom otvaranja „Lidrana 2017.“ nastupio je pjevački zbor naše škole s mentoricom Jadrankom Radonić Sirovicom, a nakon zbora stihove su govorili i pjevali učenici Damjan Ciganović, Staša Kukić i Antonela Šubert. Cjelokupan program dramskog izraza  održan je u Hrvatskom domu „Dr. Franjo Tuđman“ u Pakracu, a literarnog i novinarskog stvaralaštva u učionicama škole. Dramske je radove "nadzirao" izbornik LiDraNa za Slavoniju kazališni redatelj dr. sc. Mario Kovač. Nakon odluka prosudbenih povjerenstava održani su okrugli stolovi za učenike na području literarnog, novinarskog i dramskog izraza kada su dana obrazloženja za sve radove, a učenici su mogli postavljati pitanja iz tih oblasti stvaralaštva.

Prosudbena povjerenstva odabrala su najbolje koji su predloženi za državni LiDraNo koji će se održati u travnju:

Školski listovi
Velički magneti, OŠ Ivan Goran Kovačić, Velika
Emanuel, Katolička osnovna škola, Požega
Nautes, Katolička gimnazija, Požega

Novinarski radovi
Marta Matoković, OŠ Vilima Korajca, Kaptol

Ema Mičević, OŠ Julija Kempfa, Požega                                                                Anita Rotar, Katolička gimnazija, Požega

Radio-emisije

Emisija "Uzbuna", Katolička osnovna škola, Požega
Radioigra "Sretni kraljević", OŠ Dobriše Cesarića,Požega                                     Emisija „Petrin tata – iz Domovinskog rata“, Poljoprivredno-prehrambena škola, Požega

Dramski iskaz - osnovne škole
Ivana Tušek, monolog, OŠ Stjepana Radića, Čaglin
Dramska skupina OŠ fra Kaje Adžića, Pleternica                                             Dramska skupina OŠ Lipik, Lipik                                                                            Dramska skupina OŠ „Mladost“, Jakšić

Dramski izraz - srednje škole
Ružica Maurus, monolog, Glazbena škola Požega
Dramska skupina Katolička gimnazija Požega
Dramska skupina Gimnazija Požega

objavio: Klaudija Kovač   datum: 21. 2. 2017.