Knjižničarka Biljana Krajačić na Erasmus+ edukaciji u Češkoj

"Važno je povezati formalni i neformalno obrazovanje. Treba promovirati kulturu cjeloživotnog učenja. Razvoj kritičkog mišljenja, potreba za učenjem i prilagodbom novim vremenima koja dolaze, takve načine rada i pristupa treba još više implementirati u obrazovni sustav."

U sklopu Erasmus+ YOUTH programa održan je tečaj „Beyond Labels“ u Češkom gradiću Sudislav nad Orlici u razdoblju od 28. studenog do 7. prosinca ove godine. Na edukaciji je sudjelovala i knjižničarka Biljana Krajačić, koja je predstavljala Osnovnu školu Lipik. Tečaj je organiziran u suradnji hrvatske udruge Ocean znanja i češke udruge mladih Brno Connected, a  sudjelovali su predstavnici Grčke, Bugarske, Rumunjske, Italije, Mađarske i Hrvatske.

Cilj je bio osvježiti svoju perspektivu interkulturalnog učenja koja nadilazi etikete i nacionalne granice, istražiti svoj identitet i identitet drugih dok si u sigurnom okruženju, kritički analizirati pristupe interkulturalnosti u radu s mladima, steći kompetencije i alate koji mogu pomoći u radu s mladima i naučiti kako razviti nove aktivnosti za mlade sa smanjenim mogućnostima.

Održane su mnogobrojne aktivnosti koje mogu poslužiti kao primjer  rada s mladima, a u svrhu poticanja mladih na razmišljanje o kulturalnom identitetu te o svim mogućnostima povezivanja s drugima u svrhu jačanja zajedničkih aktivnosti pod okriljem europskih vrijednosti

„Važno je povezati formalni i neformalno obrazovanje. Treba promovirati kulturu cjeloživotnog učenja. Razvoj kritičkog mišljenja, potreba za učenjem i prilagodbom novim vremenima koja dolaze, takve načine rada i pristupa treba još više implementirati u obrazovni sustav. Zadovoljna sam edukacijom i količinom novih način i oblika rada koje sam vidjela i usvojila.“, istaknula je ovom prigodom, u izjavi za Compas, knjižničarka Biljana.

objavio: Biljana Krajačić   datum: 13. 12. 2023.