Završna konferencija projekta "Energetska obnova Osnovne škole Lipik"

Povodom kraja projekta "Energetska obnova zgrade Osnovne škole Lipik" danas je održana završna konferencija, na kojoj su, između ostalih, prisustvovali požeško-slavonski župan Alojz Tomašević, lipički gradonačelnik Vinko Kasana, predstavnici Regionalne razvojne agencije Požeško-slavonske županije – PANORA te predstavnici Lipičke razvojne i turističke agencije LIRA, kao i ostali dionici projekta.

Ovom je prigodom, s obzirom na blagdansko vrijeme upriličen igrokaz „Božićna čestitka“, koji su upriličili učenici 2. B, a ravnateljica Klaudija Kovač posebno je zahvalila svima koji su zaslužni za financiranje ovog projekta, kao i Požeško-slavonskoj županiji i Gradu Lipiku što uvijek prepoznaju potrebe  lipičke škole te ju u tome podupiru. Ravnateljica je istaknula i to da će uskoro biti najavljen još jedan projekt vezan za energetsku učinkovitost škole, a to su solarni paneli.

Požeško-slavonski župan Alojz Tomašević je naglasio da mu je posebno drago kad dođe kraj projekta i kad se sagleda sve što je učinjeno. „Također mi je drago da ova škola ne staje na jednoj energetski učinkovitoj stvari već idete dalje i istražujete razne načine energetski obnovljivih izvora te se razvijate zajedno s vašim učenicima. Također ste bili dobitnici nagrade za najljepši vrt, što je dokaz da možete postići puno toga, a sada ćete imati još više sredstava za poboljšanje škole jer ova ušteda koju ostvarimo putem energetske obnove, smanjenje potrošnje za grijanje i ostalo, to sve dolazi natrag u korist škole i opremanja. Svaka ušteda pridonosi nabavci novih klupa u učionice, informatičke opreme, ali i pametne ploče, jer moramo ostati u toku s vremenom, a činjenica je da se tehnologija razvija i to učenici moraju imati na raspolaganju. Moja odluka i smjernica je da će sve škole biti obnovljene, a ne zatvorene, iz jednog osnovnog razloga, a to su djeca i stanovnici ovog područja koji tu školu koriste za učenje i razvoj. Svjedoci smo povećanju djece u školama koje su do sada obnovljene, bilo je škola s jednim učenikom, a danas ih je desetak, iz toga razloga u školstvo i djecu nećemo prestati ulagati.“, istaknuo je župan Tomašević.

Izvor: https://www.compas.com.hr/

objavio: Marko Svjetličić   datum: 20. 12. 2019.