Najljepši školski vrtovi u Republici Hrvatskoj 2019

Osnovna škola Lipik, pobjednik prošlogodišnjeg natječaja „Najljepši školski vrtovi u Republici Hrvatskoj“ 22. ožujka je bila domaćin otvorenja ovogodišnjeg natječaja i popratnog motivacijskog stručnog skupa naziva “Uređenje vrtova u dječjim vrtićima, osnovnim i srednjim školama , centrima za odgoj i obrazovanje te učeničkim domovima u Požeško- slavonskoj županiji“.

Stručni kojeg su zajednički organizirali Osnovna škola Lipik i Hrvatska radiotelevizija pod pokroviteljstvom grada Lipika i Požeško-slavonske županije, dio je velikog obrazovno-ekološkog projekta „Najljepši školski vrtovi“ koji Hrvatska radiotelevizija provodi već 25 godina. U projektu sudjeluju učenici osnovnih i srednjih škola, dječjih vrtića, učeničkih domova, djeca iz centara za odgoj i rehabilitaciju te djeca iz domova bez prikladne roditeljske skrbi iz cijele Hrvatske.

U vrtovima koje su sama oblikovala i uredila djeca uče voljeti prirodu te prepoznavati vrijednost i ljepotu podneblja u kojemu žive. Projekt promiče isključivo organsku poljoprivredu, uzgoj izvornoga i domaćega bilja, prepoznavanje ljepote vlastitoga krajolika i povratak tradicijskim vrtovima u svim područjima Hrvatske.

Okupljene je pozdravila ravnateljica OŠ Lipik Klaudija Kovač.

Mi kao škola sudjelujemo u nizu projekata, a ovaj je svakako jedan od najljepših. Stoga mi je posebno zadovoljstvo da se u našoj školi otvara novi natječaj „Najljepši školski vrtovi u Republici Hrvatskoj“. U prošloj smo sezoni dobili zlatnu povelju, a to smo uspjeli upravo zbog toga što smo uz mnogo rada, truda, zajedničke energije i entuzijazma iz gotovo ničega napravili nešto veliko, što je stručno povjerenstvo i prepoznalo.“, rekla je ravnateljica te dodala kako je ova nagrada bila kruna njihova zajedničkog rada, svih učenika i djelatnika.

objavio: Marko Svjetličić   datum: 26. 3. 2019.